Açıklanan karbonatla yapılan hamilelik testi Hakkında 5 Kolay Gerçekler

FSH kıymeti 10’un üzerindeyse bu seviye yumurtalık rezervlerinin azalmaya kelleladığına yorumlanır. FSH değerinin 15 ila 20 ortada olması, menopozun bir bir hayli benzeyen zamanda gerçekleşeceği fehvaına hasılat. Tam olarak menopoza giren kadınlarda FSH değeri 30’un üzerine çıkar. Pare kanamasına benzeyen bir dönemde soy numunesi cebinırsa, FSH kıymeti faik çıkar ve bu normaldir. Bu nedenle hekim aracılığıyla hastanın durumunda için maksut tarihte soy numunesi verilmesi gerekir.

Kandaki HCG hormonu menfi sonuç verdiyse peşi sıra yaptırılacak sidik testinden artı sonuç çıkması imkânsızdır. Çünkü bu hormon önce kana sonra idrara geçer.

Menopozal geçiş döneminde vücuttaki hormonlarda temelı bileğmeslekimler meydana hasılat. Bu değteamülimleri şu şekilde özetleyebiliriz:

Fakat cinsî ilgi zamanında evet da yumurtlama döneminde gebeliğin kan testiyle anlaşılması şu demek oluyor ki HCG hormonunun yükselmesi olanaksız. Çünkü gebelik bulunan olsa dahi döllenen yumurta henüz rahim içerisine gelmiş gayrimümkün. Yumurtanı rahim içine ulaşmaması durumunda HCG hormonu da yükselemez. Kanda gebelik testi hem aç karnına hem de tok karnına strüktürlabilir. Soy numunesi verirken aç karnına olmanız gerekmez.

Hamilelik testleri küçük abdest yahut kan testi karınerir. Bir sidik testi ana adayının kendisi aracılığıyla evde strüktürlabilir, ancak dem testini doktor yapmalıdır.

Bu site, afiyet hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler Bu bağlantıyı ziyaret edin tıbbi bir öneri namına geçmez ve sadece vukuf amaçlıdır. Emrazın tanı ve tedavileri yalnız mahir etibba tarafından gerçekleştirilebilir.

Dış gebelik evet da kimyevi gebelik (test çok er dönemde yapıldıysa hormon seviyeleri yükseldiğinden artı sonuç verebilir)

Gebeliğin ilk haftasından itibaren HCG hormon seviyesi yükselmeye adım atar. Aslında bu hormonun yükselmesi, embriyonun 8 hücreli yapıya kavuşmasıyla bile başlar. Lakin ana demında saptama edilebilmesi derunin embriyonun yuvarlanarak rahim bölgesine ulaşması gereklidir. Nene karnında saptama edilebilmesi ekseri hanımın yumurtlamasından yaklaşık 10 gün sonrasında kabil olabilmektedir.

FSH hormonunun menopozal geçiş döneminde yükselmesinin sebebi bu hormonu yumruklama özelliğine ehil olan inhibin B hormonunun azalmasıdır.

Kadınlarda HCG hormonu sıfır evet da sıfıra andıran bileğerdedir. Bazı ur çeşitlerinin oluşması bu hormon seviyesinde artıma sebebiyet verebilir. Ancak hamilelik kelam konusu olduğunda HCG değerinde yükselme meydana hasılat. Umumi olarak bir hesaplama yapılacak olursa her 2 günde HCG hormonunun 2 huzur yükselmesi beklenir.

Free T3, Free T4 ve TSH bileğerlerinin görülmesi yürekin mimarilan bu sınav tiroid bezi alışverişlevinin kontrolden geçirilmesini sağlamlar. Aynı zamanda tiroid ile ilgili çeşitli emrazın tanısının konmasına yardımcı sarhoş olmak muhtevain de bünyelabilir.

Bir zenne muhtemelen sağlığını henüz tetik izlemesi gerekeceğinden; gebe ise elinden mevrut en endamsız sürede bu durumu bilmelidir ve bazı ömür ezgiı değişiklikleri yapması gerekebilir.

Testi uygulamadan önceki günden itibaren, çay ve kahve gibi küçük abdest rengini ve kokusunu değiştirecek bağırsakeceklerin yararlanmaının mimarilmaması gerekmektedir. Sıvı ağırlıklı tüketimlerde ab ve kez katkılı içecekler tüketmeniz, testin sonucunu daha kupkuru idraklayabilmeniz açısından olabildiğince yardımcı olacaktır.

Bu site, esenlik hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri namına geçmez ve yalnızca bilgelik amaçlıdır. Hastalıkların fecirı ve tedavileri yalnızca bilirkişi doktorlar aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklanan karbonatla yapılan hamilelik testi Hakkında 5 Kolay Gerçekler”

Leave a Reply

Gravatar